Kořeny inline hokeje v Uherském Brodě jsou zapuštěny až v samém konci minulého století.Po rekonstrukci betonové plochy na zimním stadionu se v hlavách bratří Poláškových zrodil nápad využití této plochy k tehdy nepříliš známém inline hokeji. Oslovili tedy bývalé či aktivní hráče ledního hokeje a vytvořili tak základy nového sportu v Uherském Brodě.

::: 2001 :::

V tomto roce se základna hráčů rozšířila tak,že bylo možné pravidelně trénovat.

::: 2002 :::

V následujícím roce se počet hráčů opět navýšil.Důležitým mezníkem bylo sehrání prvního přátelského utkání s Nuclears Otrokovice,které skončilo naší výhrou 17:3.

::: 2003 :::

Rok 2003 znamenal ustálení hráčského kádru.I v této sezoně bylo sehráno několik přátelských utkání.Nutno podotknout,že vždy vítězných.

::: 2004 :::

Nejdůležitější pro vývoj inline hokeje v UB se stal rok 2004.Na zimním stadionu byla položena umělá plocha,zapůjčená ze Zlína.Vytvořilo se bojovné mužstvo startující v Extralize mužů.Zároveň byl sestaven tým starších žáků,na které čekalo kompletní Mistrovství ČR.Účast obou družstev v soutěžích byla nadmíru povedená a předem sotva očekávaná.Muži ve své první sezóně obsadili 8.místo z 16.účastníků extraligy,když po postupu do play-off vypadli v prvním kole s Mistrem ČR roku 2000 Replay Praha.Žáci vybojovali 3.místo,když do poslední chvíle sezóny hráli o stříbrné medaile.Tento rok jsme také naposledy odehráli pod hlavičkou HC Uherský Brod 2005 – vytváří se samostatný klub IHC Uherský Brod.

::: 2005 :::

Pro tento rok náš klub tvoří už tři mužstva.Jsou to muži,dorost a nově přípravka.V dorostu totiž nastupovali hráči starších žáku 2004.Muži měli velmi nepovedenou sezónu i přes účast v play-off.Tým byl totiž do vyřazovací soutěže nasazen po odstoupení Břeclavi a vyřazení Blanska ze soutěže.Vše však odčinila mládežnická družstva.Dorost obsadil 3.místo v MČR.O stupínek lépe,a tedy druhá skončila přípravka,která po celou dobu soutěže nepoznala hořkost porážky.

::: 2006 :::

Podařená sezona.Muži,po dobrých výkonech v základní(kvalifikační) skupině,dosáhli na celkové 4.místo v Extralize.Tuto sezonu odehrálo v Extralize i „B“ mužstvo,ze silné kvalifikační skupiny nepostoupilo,ale prezentovalo se slušnými výkony v průběhu celé sezony. Na ME jsou do Česke Reprezentace nominováni Heča a Surý. Konečné 2.místo je však spíše neúspěchem.

Nejlepšího výsledku dosáhla přípravka,která suverénní hrou přemohla všechny soupeře a po zásluze vybojovala historicky první titul pro náš klub.

::: 2007 :::

Z pohledu mužstva mužů katastrofální sezona.Nepodařilo se posílit o kvalitní hráče.Výsledkem bylo vypadnutí v předkole play-off se Šternberkem a konečné 9.místo v soutěži.Radost však opět dělala mládež.Mistrovský titul obhájila přípravka.

MS J posílil náš Honza Vančura, tým v německem Düsseldorfu získal stříbrnou medaily.

::: 2008 :::

Předváděná hra a výsledky „A“ týmu dali zapomenout na předchozí sezonu.Celkové 8.místo v soutěži není výrazným úspěchem,chybělo ale málo.Čtvrtfinále s Berounskými Medvědy mělo svou kvalitu a rozhodovalo až prodloužení,kde se štěstí přiklonilo na stranu Berouna.Celou sezonu odehrál v uherskobrodském dresu Karel Rachůnek,jeden z nejlepších hráčů inline hokeje na světě.
Na MS juniorů do Philadelphie odcestoval trojlístek Kůdela (G), Krchňáček M., Vančura J., kde obsadili konečné 4.místo.

::: 2009 :::

Šestá sezona v organizované soutěži byla už od počátku předznamenána v boj o udržení extraligy mužů a tím vlastně i o přežití klubu.Už tak úzký kádr mužů opustilo na osm hráčů.Jedna výhra v základní části byla opravdu málo, i když předváděná hra nebyla zlá,tým čekalo play-out.Cíl sezony byl splněn záchranou.Konečné 10.místo by za normálních okolností bylo tragedií, ovšem za těchto okolností je bráno jako malý úspěch a poučení do budoucna.

::: 2010 :::

Náznak zlepšení a touha po play-off se nesla po celou tuto sezonu. Podařilo se získat slovenské reprezentanty, Ondrejku, bratry Ručkayovi a Haringa. Ve většině zápasů ovšem chybí jeden jediný gól, pro zisk bodů. Toužebné čtvrtfinále může zachránit tříbodová výhra v posledním kole základní části s Olomoucí. Po prohře, kdy se při remízovém stavu pokoušíme o zvrat v power-play, tato možnost mizí. Tým však bez problémů zvládá boje o záchranu a drží extraligovou příslušnost.

::: 2011 :::

Už v úvodu hodnocení sezony je možné prozradit, že třetí sezonu po sobě se soutěž zachraňovala v play-out a konečné resumé znamenalo 10.místo. Mužská soutěž se nesmírně vyrovnává a zejména moravské týmy jsou na velmi vysoké úrovni. Historicky jsme poskládali nejsilněší tým, který kdy v Uherském Brodě hrál. Přesto to opět nestačilo na vyšší pozici. Samotné play-out opět proti Rakovníku už byla formalita. Seniorskou reprezentaci ČR neokusil žádný z borců, do juniorské se probojoval Petr Woska. Ten se také stal mistrem světa této věkové kategorie pro rok 2011.

::: 2012 :::

Tuto sezonu provází obrovské problémy se setavou mužů. Úvodní kola sezony absolvuje hrstka hráčů a rodí se myšlenky i na odhlášení z probíhajícího ročníku. Tvrdé jádro týmu ale vydrží a s podporou juniorů a „navrátilců“ se rodí nečekaný úspěch v podobě vybojování play-off a dokonce nasazení z třetí pozice. Výborné výkony vydrželi i po 3 zápasy čtvrtfinále s Pardubicemi, kdy vyřazení nebo postup byl otázkou přiklonění se štěstí. Senioři tak končí celkově na 7.místě Extraligy ČR. Do juniorské reprezentace se opět probojoval Petr Woska a při posledním možném účinkování v juniorské kategorii slavil opět titul mistra světa (hráno v Kolumbii).

::: 2013 :::

Zvýšenou konkurenci v extralize mužu přineslo mužstvo Přerova. Cíl byl proto skromný, a to vyhnout se druhému kolu play-out. Že se už v předstihu povedl pohodlný postup do play-off, by nikdo nečekal. Drtivou většinu utkání odehrál tým na 8hráčů. Ve čtvrtfinále ovšem nebyla šance na úspěch, kdy dravý tým pražské Slavie pohodlně přešel do Final four. Přesto se jednalo o velmi úspěšnou sezonu a vzhledem k okolnostem nadmíru úspěšnou.                      Poprvé se hrála i Extraliga juniorů, kde náš tým bohužel nepostoupil do play-off. Na juniorském mistrovstvý světa v USA reprezentoval ČR a také náš klub David Pavlůsek, které mu se velmi dařilo a kupou branek dopomohl k 1.místu našeho národního týmu. Mistry republiky se stali starší žáci.

::: 2014 :::

Hrát dobrý inline a zvítězit v derby s Uh.Hradištěm, stejně jako boj o play-off, bylo cílem v sezoně 2014. Do soutěže byl přihlášen i "B" tým, který se snažil o body v 1.lize a také tým juniorů. Po kostrbatém začátku se "A" mužstvo skvěle rozehrálo a v klidu postoupilo do play-off ze 4.místa DM. Ve čtvrfinále se nám vítěz české skupiny ukázal nadmíru těžkým soupeřem. Omlazený tým Berounu hrál moderní, velmi bruslařsky náročný inline a zaslouženě postoupil. "B" tým si své splnil a 8.místem zakončil testovací sezonu. Junioři bohužel nesplnili cíl a neúčast v play-off byla velkým zklamáním.

::: 2015 :::

Očekávaná změna v organizaci, příliv nového větru a energie se očekávalo pro tuto uplynulou sezonu. Se spoustou změn se podařilo pro zs zajistit také novou plochu. Bohužel porodní bolesti očekávaného úspěchu nezmizely po celý ročník a tak se v konečné fázy vyklubal velký neúspěch. Ten se podařilo napravit až v konečné fázi sezony. Muži se s přehledem zachránili v play-out, když v základní části nezískali ani jeden bod. Vynikajícího úspěchu dosáhli junioři, kteří získali bronz v nejvyšší soutěži. To se také odrazilo na nominaci hned 4 hráčů na MSj, kde ČR získala titul i s našimi T. Pavlůskem, R. Kobylíkem, J. Vyoralem, O.Halodou. Golman O.Haloda po úspěchu na MS J, dostal pozvánku i na seniorské MS IIHF.

::: 2016 :::

Ve světle novinek. Tento ročník se rozběhl nábor a přihlášení kategorie přípravky, která statečně bojovala se zkušenějšími. Přidala se i minipřipravka, která sehrála několik přátelských utkání. Junioři nepotvrdili vedoucí pozici po základní části. Přesto zabojovali a získali velmi cenný bronz!!! Mladíci ale i skvěle doplnili mužský kádr. Ten po dobrém rozjezdu výsledkově ztrácel dech, i když předvedená hra nebyla špatná. Celkově z toho bylo 10.místo.Na MS Juniorů odcestoval Daniel Gazda, který opět zvítězil a mohl tak v Uh.Brodu ukázat zlatou medaily.

::: 2017 :::

Postupné doplňování mládežnických kategorií o další přírůstky. Postrádáme jen kategorii St.žáků. Junioři končí ročník na pěkném 4.místě. Muži prožívají jednu z těch slabších sezon a po dlouhých letech se musí spokojit s 12.příčkou. Na MS J odcestovala dvojice Mikulec, Budil, ovšem nepodařilo se v Číně získat cenný kov. Na nové ME U18 byl povolán Vojtěch Kadlic a získal s ní pro ČR zlatou medaily.